LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI – STUDIO NAGRAŃ

W tym roku szkolnym, dzięki „Laboratoriom Przyszłości” stworzyliśmy w pracowni komputerowej studio nagrań. Uczniowie klas 5-8 pracowali w zespołach, otrzymali kilka tematów filmów do wyboru. Na początku pracowali nad scenariuszem, potem nagrywali sceny w studio nagrań czyli z green screenem oraz bardzo dobrym aparatem z funkcją kamery. W niektórych scenariuszach pojawiły się „sondy uliczne”, które były nagrywane przed szkołą. Uczniowie używali do tego statywu. Po nagraniach przyszedł czas na montaż. Program, który cieszył się największą popularnością to Cup Cut, ponieważ jest prosty w obsłudze, umożliwia kluczowanie ekranu oraz montaż na smartfonach i komputerach. Pierwsze zmontowane filmy już powstały inne zobaczycie już niebawem.

Uczniów klasy drugiej również zaciekawiło studio nagrań. Ich zadaniem było samodzielne napisanie wiadomości ze świata, kraju lub szkoły oraz ich przeczytanie przed kamerą. Samodzielnie nagrywali swoje wystąpienia i wraz z nauczycielem zmontowali filmiki.